2 Mart 2017 Perşembe

Çoban Yıldızı Fox TV'de Bu Akşam Başlıyor!

Yapımcı: Most Production
Senaryo: Gülizar Irmak
Yönetmen: Gül Oğuz
Aşıklar: Seyit ile Zühre (Şükrü Özyıldız - Selin Şekerci)

Çoban Yıldızı isimli 2 Mart 2017 itibariyle, yani bu akşam Fox TV ekranlarında gösterime giriyor. (Saat 20.00'de) Zorlu, imkansız görünen ama son derecede inatçı bir aşk hikayesi ekleniyor diziler furyasına anladığım kadarıyla. Bu gerilim ve aşk dolu hikayenin başladığı yer Kapadokya. Hikaye daha sonra İstanbul'da devam ediyor.

Çoban Yıldızı dizisinin karakterleri hakkında bilgi vereyim biraz:


  Seyit Zahir (Şükrü Özyıldız)

İbrahim - Cevahir çiftinin ilk çocuğu.

Doğum yeri Kapadokya.

Değerlerine bağlı, mert, güvenilir bir genç adam.

Dedesi Mustafa Zahir'den taş ustalığını öğrenerek büyümüş. Kişiliğinde dedesinin ciddi derecede katkısı olmuş.

Zühre'ye aşık olmak hayatını alt üst edecek. Ama ondan uzak duramıyor ve tanıdıkça daha da çok seviyor. Bu kızın özgürlüğe olan tutkusu onu büyülüyor. Aşkları yüzünden yerlerinden yurtlarından oluyorlar. Ama Seyit çok aşık, cesur ve çok mücadeleci; yılmıyor. Sevdası ve sevdikleri için mücadele ediyor.Zühre Filiz (Selin Şekerci)

Hem masum ve sempatik, hem de güçlü ve isyankar bir kişiliği olan bir genç kız.

10 yaşında annesiyle beraber evde halı dokumaya, Niğde'nin tarlalarında çalışmaya başlıyor.

Babası onu Fikret'le evlendirmek istediğinde ona karşı çıkıyor, hayatının istemediği bir yönde şekillendirilmesine itiraz ediyor. Fikret yörenin en güçlü adamlarından biri bu arada.

Hayatındaki karmaşadan, gördüğü baskıdan, bu baskıyla mücadele etmekten yorulmuş bir halde Seyit'e sığınıyor. Birbirlerinden ayrı bir hayat yaşamayı düşünemez oluyorlar. Maruz kaldığı ağır baskılara, Zekkar'ın çılgın aşkına karşı boyun eğmeden, dimdik dururken Seyit'in varlığından güç alıyor.Zekkar Karakaya (Selim Bayraktar)

Fikret Karakaya'nın oğlu. Hikayenin en baskın karakterlerinden biri.

Oğluyla beraber İstanbul'da bir mekan işletiyor. Bu mekan üzerinden yürüttükleri işler sayesinde baba - oğul çok zengin olmuşlar.

Sırma ile evli olan Zekkar istediği her şeyi almaya alışık olan ve bunun tersini kabul etmeyen biri. Zühre'yi gördüğü anda kıza tutuluyor. Ve bu karşılıksız aşk uğruna her şeyi göze alabilecek bir yapıya sahip.

Fikret Karakaya (Menderes Samancılar)

Karakaya ailesinin temel direği.

1 kız ve 2 erkek çocuğu olmuş. Oğullarından birini bir kavga sırasında kaybetmiş.

Güç tutkunu biri. Sadece güçlü olanın ayakta kalacağını düşünüyor ve ona göre de yaşıyor. Büyük oğlunun kavgada ölmüş olmasını yeterince güçlü olmamasına yoruyor.

Elinde kalan tek erkek evladı olan Zekkar'ın güçsüz, zaaflarına yenik düşen biri olmasını hiç istemiyor. Zekkar da tam onun istediği gibi biri oluyor; güç için mücadele eden, istediğini ele geçirmek için her şeyi göze alacak bir insan.

Ne var ki Fikret Karakaya, oğlunun bu yönünün bir silah gibi kendisine de dönebileceğini hesaplayamıyor.


Mustafa Zahir (Arif Erkin)

Zahir Taş Atölyesi'nin sahibi, Seyit'in dedesi. Artık eski itibarı kalmamış olan taş ustalığının az sayıdaki temsilcilerinden biri.

Oğlu İbrahim onun zanaatni öğrenmek ve sürdürmek konusunda hevesli görünmüyor. Fakat Seyit öyle değil, o dedesinin mesleğine büyük bir ilgi ve bağlılık duyuyor. Böylece Mustafa Zahir torununa bütün bildiklerini öğretiyor.

Torunları Rüveyda ve Seyit'e dedelik değil, neredeyse babalık yapıyor. Babalarının tersine onlarla gurur duyuyor. İçindeki sızıyı torunlarıyla hafifletiyor.

Çoban Yıldızı Hakkında Tüyolar

Selim Bayraktar Zekkar karakteriyle izleyicinin hafızasında yer edecek kötü ötesi bir adamı canlandırıyor. Diziyi seyrederken kendisini boğazlamak isteyebileceğiniz hissine kapıldım.

Şükrü Özyıldız Çoban Yıldızı için yeni imaj yapmış. Bana sorarsanız yakıştırmış da.

İlk fragmanda, arka planda duyduğumuz Keklik Gibi Kanadımı Süzmedim türküsü (Veya; Alnıma Yazılmış Bu Kara Yazı) Selin Şekerci tarafından seslendirildi.

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer bazı isimler de şöyle: Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Aysun Metiner, Feyza Işık, Serhat Süha Özcan, Taygun Sungar, Elif Çakman Öztürk, Sahra Şaş, Neslihen Can, Özlem Çakar.


Çoban Yıldızı 1. bölüm fragmanı bu akşam Fikret'le evlenmek istemeyen Zühre'nin babasına olan isyanını ve gözyaşlarını izleyeceğimizi gösteriyor. Kızı vahşi bir kısrak olarak kabul eden Fikret Karakaya, onu zamanla terbiye edebileceğini düşünüyor. Zühre'nin kendisiyle evlenme fikrinden nefret ettiğini biliyor, fakat bunu unursamıyor. Genç kız düğün için Fikret'in konağına getirilmiştir bu arada. Konaktan kaçmayı deneyen Zühre kapıda Seyit'le karşılaşıyor. Onu arabaya bindiren, kaçmasına yardım eden Seyit genç kızı bir daha görebilecek mi acaba?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder